Podium Biedziuka w Międzyzdrojach

• Aktualności
Miasto z Wizją / 15.09.2024 / Komentarze
Inauguracja Grand Prix Polski Masters

W hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach w ostatni weekend zainaugurowany został sezon 2024/25 w tenisie stołowym z cyklu Grand Prix Polski Masters. W zawodach wystartowało 263 zawodników z całego kraju, wśród których była dwójka reprezentantów Szczecinka - Waldemar Kowalczyk oraz Antoni Biedziuk.

Wielkie osiągnięcie do swojego dorobku może dopisać nasz niepełnosprawny tenisista Antoni Biedziuk, który w stawce najlepszych, zdrowych pingpongistów Polski w kat. 65+ zajął trzecie miejsce na podium.

- Mój sukces rodził się w ogromnych bólach – mówi A. Biedziuk. - W pierwszej fazie turnieju zaliczyłem falstart i po zajęciu trzeciego miejsca w grupie, by dostać się do turnieju głównego musiałem wystartować w turnieju dodatkowym, gdzie każda porażka oznaczała już pierwszego dnia powrót do domu. Na szczęście udźwignąłem presję i po ostatnim pojedynku o godz. 21 zameldowałem się w turnieju głównym. Następnego dnia było już dużo lepiej, wyeliminowałem turniejowe: „trójkę” oraz „czwórkę”, by zatrzymać się na „jedynce”, co w efekcie dało mi niespodziewane 3 m-ce. Zwyciężył Waldemar Józala (Częstochowa), który w rozegranych miesiąc temu Mistrzostwach Świata zajął 5 m-ce. W finale pokonał on Leszka Golińskiego (Lubin). Wynik mój jest o tyle ciekawy, iż w historii prawdopodobnie po raz drugi zawodnik z dodatkowych kwalifikacji zajął miejsce na podium.

Info, foto: Antoni Biedziuk