Podrzucali śmieci… pod samym okiem kamery

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 06.02.2019 / Komentarze
Sprawcy zostali rozliczeni przez strażników za popełniony czyn

O tym, że bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym mieście pilnuje kilkadziesiąt kamer wie niemal każdy mieszkaniec. Jednak dwóch mężczyzn najwyraźniej zapomniało o tym fakcie. Dziś rano postanowili oni podrzucić śmieci… pod samym okiem kamery.

- Około godziny 9 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił podrzucenie różnego rodzaju odpadów motoryzacyjnych w kompleksie garaży na ul. Polnej przez dwóch mężczyzn – mówi nam Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej. - Jeden podjechał samochodem osobowym i stał na tzw. czatach. Po podaniu przez niego sygnału, że jest spokojnie, drugi mężczyzna podjechał samochodem osobowy z przyczepką i podrzucili do kontenerów SzSM i na ziemię różnego rodzaju części samochodowe. Obaj zostali rozpoznani. Zostały także odczytane numery tablic rejestracyjnych.

Za robienie „porządków” i podrzucanie śmieci panowie musieli ponieść konsekwencje. - W wyniku podjętych czynności obaj sprawcy zostali rozliczeni przez strażników za popełniony czyn i zobligowani do usunięcia przywiezionych śmieci – dodaje nasz rozmówca.

Tekst, montaż filmu: Marzena Góra

Foto: Straż Miejska w Szczecinku