Pojedynek Strzelecki z Bractwem Kurkowym

Miasto z Wizją / 04.11.2017 / Komentarze
Bracia zmierzyli się w bratobójczej walce przy tarczy

Pojedynek Strzelecki to niezwykle ciekawa konkurencja sportowa w strzelaniu z karabinku małokalibrowego 5,6 mm. Polega na jak najszybszym trafieniu tarczy swojego rywala przy równoczesnym odstrzeleniu własnych celów. Strzelcy rywalizują w parach.

- Rzeczywiście, jest to konkurencja niezwykle emocjonująca - ujawnia "Miastu z Wizją" Wiktor Dębski, prezes Szczecineckiego Bractwa Kurkowego.

- Nasza strzelnica nam pięknieje, strzelców w Bractwie przybywa. Na dziś mamy 37 Braci. Nic tylko się cieszyć. Pojedynek strzelecki to cykliczna miesięczna impreza, specyficzna, bo wewnętrzna naszego Bractwa. Mogę ujawnić, że pojedynków będzie sto. Czyli strzela każdy z każdym. Jednym słowem, fajnie sobie dzisiaj postrzelamy.

Jak powiedział nam prezes Dębski, nikt kto przyjdzie na trening do Braci nie odejdzie z kwitkiem. Po prostu dostanie broń i będzie mógł strzelać do tarczy.

- Naszym założeniem, podobnie jak kolegów z Klubu Strzeleckiego "Impuls", jest by nasza strzelnica po prostu żyła. Mamy dziś 25 strzelców. To bardzo cieszy - dodaje W. Dębski.

Do Bractwa dołączają nowi członkowie. Dziś po raz pierwszy spotkaliśmy na strzelnicy przy ul. Szczecińskiej m.in. wicestarostę szczecineckiego Marka Kotschy i radnego Rady Miasta Szczecinka Marcina Bocheńskiego.

Po przywitaniu Braci i gości Bractwa prezes Dębski zarządził strzelanie. Zwycięzcy Pojedynku Strzeleckiego zostaną uhonorowani gustownymi statuetkami strzeleckimi.

Wyniki Pojedynku Strzeleckiego:

I miejsce Dariusz Miśko, II miejsce Czesław Szyszko, trzecie miejsce M. Drewnowski .