Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2017"

Miasto z Wizją / 03.11.2017 / Komentarze
Nieszczęścia ominęły Szczecinek

Zachodniopomorska Policja podsumowała tegoroczną akcję "Znicz". Przypomnijmy: Działania operacyjne Policji miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w okresie Wszystkich Świętych. Akcja trwała 7 dni, również w Szczecinku.

Na terenie miasta, głownie w okolicach cmentarza, mogliśmy spotkać więcej patroli niż, na co dzień. Policjanci kierowali też ruchem drogowym, szczególnie we wtorek 31 października i w środę 1 listopada. Wówczas na ul. Cieślaka trwał spory ruch i miejscami tworzyły się korki. Szczególnie, gdy z autobusów wysiadało sporo ludzi, którzy, by dostać się na cmentarz, musieli bezpiecznie przejść przez jezdnię. Bez pomocy funkcjonariuszy obejść się po prostu nie mogło.

Policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Patrol zmotoryzowany nader często lustrował okolice cmentarza. Na terenie nekropolii mogliśmy też spotkać patrole piesze. Nie tylko w Dniu Wszystkich Świętych, ale równie w Zaduszki, gdy ruch na cmentarzu był nie mniejszy, niż 1 listopada.

W ciągu 7 dniu prowadzonych działań w województwie doszło do 24 wypadków, w których 29 osób zostało rannych, a dwie zginęły. Policjanci odnotowali także około 500 kolizji drogowych. Nieszczęścia ominęły jednak Szczecinek.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, w trakcie działań policjanci zwracali uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. W newralgicznych miejscach przy cmentarzach, tam gdzie krzyżują się potoki ruchu zmotoryzowanych i pieszych funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem. Tak też było i w Szczecinku.

Policjanci przeprowadzili blisko 21 tys. kontroli trzeźwości, zatrzymali 83 osoby prowadzące pojazd w stanie nietrzeźwości, 21 kierujących prowadzących pojazd po użyciu alkoholu oraz 7 po zażyciu środków działających podobnie do alkoholu.
- W rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych, czy też zakłóceń porządku - informuje Policja.