Pomoc Społeczna w budynku byłego PBRol

Miasto z Wizją / 11.08.2016 / Komentarze
MOPS rozstrzygnął przetarg na adaptację biurowca koło PUP

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miasta zdecydowała o odkupieniu od spółki "Geosystem" budynku biurowego byłego Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego, a później siedziby Szkoły Kupieckiej przy ul. Koszalińskiej (koło Powiatowego Urzędu Pracy).

Obiekt postanowiono zaadoptować na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Radni dali zielone światło na transakcję. Za zabudowaną działkę o powierzchni 0,13 ha miasto zapłaciło 380 tys. zł.

Teraz przyszedł czas na realizację tych planów. MOPS ogłosił i rozstrzygnął już przetarg na przeprowadzenie niezbędnych robót budowlanych w biurowcu dawnego PBRolu.

- Zamówienie na wykonanie robót otrzymała firma "S-BUD" Sebastian Ciężki ze Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" Anna Judowicz z MOPS. - Lada dzień podpiszemy umowę. Koszt robót to nieco ponad 260 tys. zł. Finalizację robót założyliśmy an grudzień br.

Pracy w dawnym biurowcu szczecineckich budowlańców jest sporo. Trzeba wykonać tam m.in. instalacje sieci internetowej i telefonicznej, wymienić część okien i drzwi, a także położyć nowe wykładziny i pomalować ściany. Wyposażenie pomieszczeń MOPS kupi z własnych środków.

W nowym budynku pracować ma ponad 20 osób. Będzie można składać tam wnioski o świadczenia finansowe, w tym m.in. zasiłek rodzinny, 500 zł plus, czy środki z funduszu alimentacyjnego.