Pomocnicy Mikołaja chodzą w mundurach

Miasto z Wizją / 23.12.2017 / Komentarze
Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej zrobili świąteczny prezent trzem rodzinom

Nie da się ukryć, że Święty Mikołaj w naszym mieście ma wielu pomocników. W ich role kolejny raz wcielili się także funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej, którzy od wielu lat angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Nie inaczej było także i tym razem. Strażnicy miejscy odwiedzili trzy rodziny, aby złożyć im świąteczne życzenia. I oczywiście obdarować świątecznymi prezentami.

- Grudzień, czas przedświąteczny, to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy bardziej wrażliwi na potrzeby innych. Warto ulec tej świątecznej atmosferze i zrobić dla innych coś, co za bardzo nie obciąży naszych budżetów, a dla kogoś może być bezcenne – mówi spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku.

- Przez około dwa tygodnie zbieraliśmy żywność, słodycze i zabawki, a wszystko po to, by zrobić świąteczny prezent trzem rodzinom. Kinga choruje na zespół Downa, Nikola na zespół Retta, a Ewelina boryka się ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Radość, która malowała się na ich twarzach podczas wręczania prezentów była ogromna, wręcz bezcenna. Jesteśmy bardzo wdzięczni za duże wsparcie i pomoc tym, którzy włączyli się w zbiórkę.

Za naszym pośrednictwem funkcjonariusze chcieliby złożyć szczególne podziękowania osobom i firmom, które włączyły się w tę szlachetną inicjatywę: Andrzejowi Płytnikowi z firmy Mechanika Maszyn i Urządzeń, Katarzynie Ciężkiej ze sklepu zabawkowego Miś i firmie S-BUD, Agacie Droszcz i firmie Jar Construction, Annie Rosickiej-Harun, Edycie Sidorczuk, Jolancie Schab, Agnieszce Matias, Annie Borkowskiej, Dorocie Czajkowskiej i Hani Maj.

- Nawet najmniejszy gest, ten najdrobniejszy może zmienić czyjś świat. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – warto więc odkrywać w sobie radość dzielenia się, to naprawdę ogromna wartość – dodaje Paulina Peciak-Nazarewska.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Straż Miejska w Szczecinku