Ponad 30 mln zł trafi do szczecineckich samorządów

Miasto z Wizją / 30.06.2016 / Komentarze
Budżetowe pieniądze na prowadzenie szkół

W tym roku Szczecinek otrzyma ponad 24,5 mln zł (24 621 170 zł) na finansowanie zadań oświatowych. Z kolei Gmina Szczecinek - nieco ponad 6 mln zł (6 086 669 zł). "Szkolne" dane podało Ministerstwo Finansów. Chodzi o część oświatową subwencji ogólnej.

Jest ona przeznaczona na finansowanie zadań oświatowych realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, w szczególności na zadania związane z prowadzeniem szkół i placówek, a także dotowanie szkół i placówek niepublicznych oraz publicznych.

Warto dodać, że wielkość części oświatowej subwencji ogólnej dla samorządów ustalana jest corocznie w ustawie budżetowej.

Pieniądze są rozdzielane pomiędzy samorządy na podstawie algorytmu, określanego corocznie w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej.