Ponad 400 osób w cztery dni

• Tv
Miasto z Wizją / 29.06.2018 / Komentarze
Mieszkańcy chętnie przesiadają się na miejskie rowery

W czwartek, 28 czerwca przy jednej ze szczecineckich wypożyczalni rowerów miejskich zlokalizowanej przy ul. Wyszyńskiego odbyła się krótka konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, wiceburmistrz Daniel Rak oraz Tomasz Merk, prezes zarządu Komunikacji Miejskiej. Spotkanie to było niejako podsumowaniem inwestycji stworzenia w naszym mieście sieci wypożyczalni rowerów, a zarazem symbolicznym jej otwarciem.

Z wypożyczalni mieszkańcy mogą w pełni korzystać już od minionego poniedziałku. Do swojej dyspozycji mają 150 rowerów (w tym pięciu tandemów) zadokowanych w 22 stacjach rozmieszczonych na terenie całego miasta. Od czasu uruchomienia systemu, czyli w zaledwie cztery dni, rejestracji dokonało ponad 400 osób, którzy już skorzystali z możliwości przejażdżki miejskim jednośladem.

O tym, w jaki sposób można zarejestrować się w systemie oraz ile wynoszą opłaty za korzystanie z miejskich jednośladów pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra