Posprzątajmy Szczecinek, bo śmieci co niemiara

Miasto z Wizją / 13.09.2017 / Komentarze
"Nie ma śmieci - są surowce"

To już 24. akcja "Sprzątania Świata". W tym roku potrwa od piątku 15 września do niedzieli 17 września. Również w Szczecinku.

Jej idea od początku jest taka sama - polega na oczyszczaniu wyznaczonego terenu przez grupę ochotników. Wybierają oni zwykle takie miejsca, w których gromadzi się wielu ludzi. Są to, więc np. parki, drogi publiczne czy brzegi jezior. Hasło przewodnie tegorocznej akcji to: „Nie ma śmieci - są surowce". Tradycyjnie już w Szczecinku koordynatorem akcji jest Urząd Miasta.

- Zapraszamy do udziału w tej cennej inicjatywie - zachęca za naszym pośrednictwem Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.