Powiat chce sprzedać teren po "Budowlance"

Miasto z Wizją / 12.10.2017 / Komentarze
Radni zmienią plan zagospodarowana przestrzennego?

Za kilkanaście miesięcy ul. Sikorskiego, Słowiańska i Cieślaka, położone w ciągu dróg krajowych DK11 i DK20, stracą mocno na komunikacyjnym znaczeniu i staną się praktycznie drogami gminnymi. To następstwo wybudowania obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11.

Nic zatem dziwnego, że potencjalni inwestorzy coraz przychylniejszym okiem patrzą na obecną "obwodnicę" Szczecinka jako teren, przy którym można zbudować budynek wielorodzinny bądź domek jednorodzinny.

Co prawda zbyt dużo wolnego terenu tam nie ma, ale zawsze. Np. wciąż można kupić od miasta działkę o pow. 1827 m2 położoną przy ul. Słowiańskiej. Przed laty stał a niej "Dom Młodego Robotnika".

O wydzieleniu tam działek pod zabudowę mieszkaniową myśli też Starostwo Powiatowe, które dąży do zmiany planu miejscowego dla terenu zajmowanego przez byłe Technikum Budowlane - dawny Zespół Szkół nr 3. Sprawa stanie na najbliższej sesji Rady Miasta - w poniedziałek 16 października.

W uzasadnieniu uchwały napisano m.in.: Obszar obejmuje teren zagospodarowany i częściowo zabudowany. W granicach nieruchomości znajdują się budynki zamkniętego w 2015 r. Zespołu Szkół nr 3 zwanego potocznie „Budowlanką”. W celu przywrócenia funkcji użytkowych obiektów, właściciel nieruchomości – Powiat Szczecinecki – 14 września br. złożył wniosek o zmianę ustaleń obowiązującego planu miejscowego, w którym wnosi o dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i zabudowy usługowej oraz określenie nowych zasad i warunków kształtowania zabudowy.

W nowym planie miejscowym na analizowanym obszarze należy przewidzieć rozwiązania sprzyjające powstaniu obiektów o nowej funkcji mieszkaniowej wielorodzinnej, wpisującej się w istniejącą tkankę urbanistyczną otoczenia obszaru. Ustalenia winny doprecyzować zasady kształtowania ładu przestrzennego, w tym określić sposoby zabudowy i zagospodarowania, które umożliwią zaadaptowanie nieużytkowanych budynków oraz uzupełnienie zabudowy o funkcje korzystne z punktu rozwoju społeczno-gospodarczego miasta.

Rozwiązania planistyczne nowego planu miejscowego będą oparte na obowiązujących przepisach prawa w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz ochrony środowiska. W planie zostanie rozstrzygnięty również zakres możliwości uwzględnienia wniosku o zmianę planu miejscowego.

Projekt uchwały w tej sprawie dotyczy przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „28 Lutego I-A”.