Powiatowe Centrum Sportu za blisko 20 mln zł

Miasto z Wizją / 26.06.2024 / Komentarze
Obiekt jakiego jeszcze nie było

Już niebawem Powiat Szczecinecki zakończy realizację swojej sztandarowej inwestycji – budowę Powiatowego Centrum Sportu. To obiekt, którego jeszcze w naszym powiecie nie było. Kompleks robi niesamowite wrażenie.

Powiatowe Centrum Sportu, a więc boisko ze sztuczną nawierzchnią i centrum pobytowe, to nowoczesny kompleks, który będzie oferował lokalnym i przyjezdnym sportowcom niesamowite warunki treningowe.

Początkowo PCS miało kosztować 18,5 mln zł. Ostateczny koszt tej inwestycji to ponad 19,2 mln zł.

Koszt budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią oświetleniem i zapleczem, to ok. 9,3 mln zł. Za realizację tej części inwestycji odpowiada Tamex z Warszawy, a więc ta sama firma, z którą samorząd powiatowy współpracował już przed laty, przy okazji budowy stadionu lekkoatletycznego. Boisko o wymiarach 105 m x 68 m ma nawierzchnię z trawy syntetycznej. Płyta została oświetlona, co umożliwi rozgrywanie spotkań i treningi po zmroku. Przy obiekcie powstało 18 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością oraz dwa dla autobusów.

Zamiana byłego internatu ZS Nr 6 na Centrum pobytowe, to koszt niespełna 10 mln zł. Tę część inwestycji realizuje z kolei Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Byszewski z Charzykowy, z którą również Powiat Szczecinecki współpracował już wcześniej, przy przebudowie oddziału ginekologicznego szczecineckiego szpitala oraz ostatnio, przy budowie hali widowiskowo-sportowej przy ZST.

W centrum pobytowym znajdować się będzie 69 miejsc noclegowych w 30 pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Oprócz pokoi z łazienkami zaprojektowano również 2 świetlice oraz sale rekreacyjne typu siłownia, pomieszczenie fitness, saunę oraz strefę wypoczynku. Dzięki instalacji windy budynek został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Warto przypomnieć, że samorząd powiatowy na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 14,4 mln zł.

Galeria zdjęć, wideo:

Tekst: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego