Powiatowe rozgrywki w tenisie stołowym

• Aktualności
Miasto z Wizją / 27.10.2017 / Komentarze
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały nasz powiat podczas zawodów regionalnych

W minioną środę, 25 października w „Ślusarni” kolejny raz spotkali się zawodnicy reprezentujący szkoły z terenu naszego powiatu, aby wykazać się swoimi sportowymi talentami w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tego dnia odbyły się mistrzostwa Powiatu Szczecinek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

- W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn dziewcząt oraz 11 drużyn chłopców, uczniów II i III klasy gimnazjum oraz VII klasy szkoły podstawowej. W związku z tak liczną grupą zawodników, turniej chłopców rozegrano na hali „Ślusarnia”, zaś dziewcząt na korcie krytym Aqua-Tur, na którym to rozstawiono stoły do tenisa stołowego - informuje Józef Szpakowski, trener Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku, Starostwo Powiatowe oraz szczecinecki Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Po kilku godzinach zaciętych zmagań wyłoniono zwycięzców tegorocznego turnieju. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Juchowie. Tuż za nią uplasowały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie, natomiast III miejsce przypadło uczennicom Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku.

Z kolei wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku (I drużyna). II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Turowie, a trzecie miejsce na podium zdobyła również Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku (II drużyna). Dodajmy, że zwycięskie drużyny będą reprezentowały nasz powiat podczas zawodów na szczeblu regionalnym.

Tekst: Marzena Góra