Powrót "Wiarusów" na turystyczne szlaki

Miasto z Wizją / 27.01.2024 / Komentarze
54 sezon działalności szczecineckiego Koła PTTK - start 21 stycznia

Turyści z Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy" niebawem rozpoczną 54 rok nieprzerwanej działalności. Tradycyjnie jak każdy obfitować będzie w wiele rajdów, spływów, wycieczek samochodowych czy pikników. Nie zabraknie też innych, atrakcyjnych form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

- Zdrowie nam dopisuje, staramy się by godnie uczcić każdy rok naszej działalności - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński. - Już za rok świętować będziemy 55 urodziny (Koło powstało w 1970 roku - dop. red.). To zobowiązuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Co przed szczecineckimi turystami?

Nowy sezon "Wiarusy" rozpoczną rajdem "Zima 2024" - 21 stycznia, czyli spacerem szlakiem szczecineckich murali. W lutym będzie miał miejsce Turniej Kół Oddziału (Wałcz), a w marcu odbędzie się Rajd "Witamy Wiosnę". Z kolei w kwietniu "Wiarusy " zaproszą na Rajd "Leśne ścieżki".

Maj będzie obfitował w wydarzenia turystyczne: Krajoznawcze wycieczki autokarowe Białośliwie - Piła - Ujście oraz Międzyzdroje - Świnoujście czy też Rajd "Majówka z rowerem".

W czerwcu turyści zaplanowali udział w wycieczce krajoznawczej Gryfino - Pęzino - Glinna oraz w Centralnym Rajdzie Górskim "Bieszczady 2024" (Ustrzyki Dolne).

W lipcu "Wiarusy" pojadą do Kalisza Pomorskiego na "Jarmark Ogórkowy", a na początku sierpnia (2-4.08) wezmą udział w Ogólnopolskim spływie kajakowym "Z Husarią po Czernicy".

Będzie też wycieczka autokarowa na "Dni Siemczyna", spływ kajakowy z okazji Święta Wojska Polskiego oraz rajd rowerowy "Na pożegnanie wakacji (25.08).

We wrześniu "Wiarusy" pojadą na wycieczkę krajoznawczą Golub Dobrzyń - Toruń, wezmą udział w Grzybobraniu, w rajdzie rowerowym "Na spotkanie z jesienią" oraz pieszo - rowerowym "Pieczony Ziemniak".

W październiku miłośników turystyki czeka rajd (pieszy i rowerowy) "Trzesiecko" oraz Piknik Turystyczny na Mysiej Wyspie.

Bogaty w turystyczne wydarzenia rok zwieńczy wyjazd na XVI "Rajd Niepodległości" do Kołobrzegu oraz zebranie sprawozdawcze Koła Wiarusy (8.12).

- W tym roku zaplanowaliśmy, że zorganizujemy, przeprowadzimy oraz weźmiemy udział w 23 rajdach turystycznych pieszych i samochodowych, wycieczkach autokarowych, podróżach historycznych, spotkaniach, zlotach, zjazdach, zebraniach i spływach kajakowych - mówi B. Bereszyński.

Na zdjęciu głównym: Kronika WK PTTK "Wiarusy" - Rajd "Leśne ścieżki 99"