Powrót wyciągu narciarskiego

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.06.2020 / Komentarze
Obiekt zostanie uruchomiony dziś - 1 czerwca

Wyciąg narciarski an jeziorze Trzesiecko przeszedł już wszystkie wymagane przeglądy i jest gotowy do sezonu letniego 2020.

- Mamy też wszelkie pozwolenia na jego użytkowanie - ujawnia w rozmowie z "Miastem z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Tym samym obiekt jest już do dyspozycji miłośników wodnych szaleństw, zostanie uruchomiony w poniedziałek 1 czerwca.

Jak powiedział nam dyr. D. Mazur, OSiR prowadzi też ostatnie prace pozwalające na uruchomienie kąpielisk a jeziorze Trzesiecko.

- Tradycyjnie, jak co roku, będą trzy kąpieliska: Plaża Miejska, Plaża Wojskowa i Mysia Wyspa - podkreśla nasz rozmówca.

- Pod względem organizacyjnym, m.in. zapewnienia bezpieczeństwa kapiącym się mamy już wszystko zorganizowane. Teraz czekamy na znoszenie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią wirusa. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie miejskie kąpieliska zaczną pracę, tak jak zdecydowała Rada Miasta, 15 czerwca. Sezon kąpielowy na jeziorze Trzesiecko potrwa do 31 sierpnia.  

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk