Powstaną nowe miejsca postojowe przy cmentarzu

Miasto z Wizją / 11.08.2022 / Komentarze
Miasto wybuduje parking z 31 stanowiskami

O tym, że zaparkowanie przed wejściem na szczecinecką nekropolię, szczególnie w okolicach Wszystkich Świętych graniczy niemal z cudem, mieszkańcy Szczecinka wiedzą od wielu lat. Mamy dobrą wiadomość. Przy cmentarzu, po lewej stronie głównego wejścia (patrząc od ulicy Lipowej) - obok wybudowanego kilka lat temu parkingu - niebawem powstanie nowy parking. Do dyspozycji kierowców przybędzie 31 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 metrów.

Miasto ogłosiło już przetarg w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji. Jeżeli procedury przetargowe przebiegną bez zakłóceń, roboty powinny ruszyć jeszcze tegorocznej jesieni. Nowy parking o pow. ponad 700 m2 otrzyma też pełną infrastrukturę techniczną i zostanie oświetlony.