Powstaną trzy nowe wielofunkcyjne boiska sportowe

Miasto z Wizją / 25.02.2021 / Komentarze
Obiekty zlokalizowane przy szkołach podstawowych, dostępne dla wszystkich mieszkańców

Kilka tygodni temu miasto zakończyło jedną z największych sportowych inwestycji ostatnich lat. Mowa o nowej hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. Okazuje się jednak, że to nie koniec miejskich inwestycji w sportową infrastrukturę, z które będą moli korzystać nie tylko dzieci i młodzież szkolna, ale także pozostali mieszkańcy. Władze miasta planują bowiem budowę trzech wielofunkcyjnych boisk.

- Uzupełnienie wszystkich szkół w pełnowymiarowe nowoczesne hale sportowe to był priorytet burmistrzów i cieszę się, że udało się zrealizować to bardzo kosztochłonne przedsięwzięcie – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Teraz wszystkie szkoły podstawowe mogą już w bardzo dobrych warunkach korzystać z tych hal sportowych. Będziemy starali się teraz wykonać boiska wielofunkcyjne przy każdej ze szkół. Niektóre szkoły już te boiska mają, np. SP 4 czy SP 6. Natomiast jest kilka szkół, którym tych boisk brakuje, a na ich terenie znajduje się miejsce do tego, żeby je zainstalować.

- Mówimy tu o boisku wielofunkcyjnym o wymiarach 20x40 metrów, gdzie będzie można wkomponować na powierzchni poliuretanowej boisko do piłki ręcznej, boisko do piłki nożnej, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do siatkówki z pełnym wyposażeniem i oświetleniem. Co ważne, będą to boiska ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców, żeby ono nie tylko służyło do zajęć szkolnych, ale też żeby okoliczni mieszkańcy mogli z tego korzystać.

Tego typu boiska mają powstać przy SP nr 7, SP nr 4 oraz SP nr 1. - Jesteśmy na etapie ich projektowania. Będziemy również starali się o dofinansowanie w „Sportowej Polsce”. To program, w którym można pozyskać 50 procent dofinansowania. Mam nadzieję, że skutecznie powalczymy o pieniądze na wykonanie tych boisk, bo wiem, że one z całą pewnością przydadzą się przy tych szkołach. Wówczas będziemy mogli powiedzieć, że młodzież szkolna ma naprawdę fantastyczne najwyższe możliwe warunki do tego, żeby uprawiać sporty czy w trakcie zajęć szkolnych czy po zajęciach – dodaje wiceburmistrz Maciej Makselon.