Pożar lasu, połamane drzewa i żądlące owady

Miasto z Wizją / 02.08.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Pożarnej

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 16 miejscowych zagrożeń.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Jacek Dylewski, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała tez udział w akcji gaszenia pożaru poszycia leśnego w miejscowości Borzęcino.

- Ponadto usuwaliśmy skutki ulewy, która przeszła nad Szczecinkiem i okolicami - dodaje bryg. Dylewski. - JRG ośmiokrotnie interweniowała przy takich zdarzeniach. Nasze działania polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych piwnic, domów i posesji.

Strażacy usuwali też powalone drzewa i popękane konary drzew tarasujące jezdnie i ciągi piesze. JRG interweniowała przy czterech tego typu zdarzeniach. Również czterokrotnie strażacy usuwali gniazda os i szerszeni, głównie z budynków mieszkalnych. Do takich zdarzeń doszło zarówno w Szczecinku jak i okolicy.