Pożar stropu, śmieci i tlenek węgla

Miasto z Wizją / 26.01.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Pożarnej

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 4 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział „Miastu z Wizją” zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Jacek Dylewski, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza interweniowała też przy 5 pożarach.

W piątek (23.01) strażacy pospieszyli z pomocą załodze pogotowia ratunkowego i otwierali drzwi do mieszkania przy ul. Derdowskiego. Starsza osoba potrzebowała pilnej hospitalizacji medycznej.

W sobotę i w niedzielę (24 i 25.01) JRG czterokrotnie interweniowała przy badaniu powietrza na ewentualną zawartość tlenku węgla. Do takich zdarzeń doszło na posesjach przy ul. Reja (pierwsze wskazanie - 65 ppm), w Przybkowie (0,00 ppm) oraz dwukrotnie przy ul. Wyszyńskiego.

- W pierwszym przypadku nasze urządzenia pomiarowe pokazały 30 ppm, w drugim - 0,00. Każdorazowo wietrzyliśmy mieszkania i powiadamialiśmy o zagrożeniu zarządców budynków - mówi „MzW” J. Dylewski.

Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 5 pożarów. We wtorek (19.01) na posesji w Skotnikach w ogniu stanęła belka stropowa. Z kolei w środę (21.01) strażacy dwukrotnie gasili płonącą sadzę w kominie. Do takich zdarzeń doszło na posesjach przy ul. Szczecińskiej i Boh. Warszawy

W piątek (25.01) JRG również podejmowała dwie interwencje. W mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej doszło do zadymienia a przy ul. Towarowej w Bornem Sulinowie w ogniu stanęły śmieci.