Pożar w Kronospanie pod kontrolą służb

Miasto z Wizją / 07.04.2016 / Komentarze
Komunikat miasta i firmy

Dziś (czwartek 7.04) rano w firmie Kronospan doszło do pożaru. Kłęby czarnego dymu unoszące się nad zakładem mocno zaniepokoiły mieszkańców. Nie ma się, co dziwić, że w Urzędzie Miasta rozdzwoniły się telefony.

- W związku z napływającymi do nas pytaniami w sprawie pożaru informuję, że urzędnicy referatów Ochrony Środowiska oraz Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego byli obecni na miejscu zdarzenia oraz skontaktowali się w tej sprawie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Czuk, rzecznik prasowy ratusza.

Jak nas poinformował dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Piotr Zastocki, w akcji ratowniczej brało udział 14 zastępów PSP, OSP a także strażacy OSP firmy Kronospan.

- Z informacji, jakie otrzymaliśmy ze Straży Pożarnej wynika, że w trakcie pożaru nie doszło do spalenia szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia  substancji - dodaje Tomasz Czuk.

Rzecznik prasowy Kronospanu Beata Rafalo przysłała do naszej redakcji komunikat o następującej treści: - Zapłon w zakładzie Kronospan Szczecinek pojawił się dzisiaj na rurze odpylania mokrego będącej w trakcie postoju konserwacyjnego. Sytuacja została błyskawicznie i sprawnie opanowana. Trwa ustalanie przyczyny zdarzenia.