Pożary, połamane drzewa i sarna na lodzie

Miasto z Wizją / 09.02.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Pożarnej

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy usuwali skutki wystąpienia 7 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Jacek Dylewski, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w gaszeniu 4 pożarów.

We wtorek (2.02) strażacy usuwali pochylone drzewo przy drodze Grzmiąca - Krosino. Następnego dnia (środa (3.02) dwukrotnie podejmowali interwencje usunięcia złamanych konarów drzew. Do takich zdarzeń doszło na drodze Łubowo - Czaplinek i Radacz - Barwice.

W piątek (5.02) JRG badała powietrze na zawartość tlenku węgla. Czad ulatniał się w mieszkaniu przy ul. Kopernika. Do podobnych zdarzeń doszło w poniedziałek (8.02) i we wtorek (9.02) w budynkach mieszkalnych przy ul. Koszalińskiej.

Z kolei w niedzielę (7.02) strażacy ratowali sarnę, która utknęła na lodzie na jeziorze Ciemino. - Zwierzę udało się uratować - dodaje J. Dylewski.

W minionym tygodniu strażacy gasili też 4 pożary. W środę (3.02) w Juchowie paliła się trawa. Do podobnego zdarzenia doszło w poniedziałek (8.02) w Barwicach. Z kolei w sobotę (7.02) w ogniu stanął śmietnik przy ul. Wyszyńskiego a w Przybrdzie paliły się pomieszczenia gospodarcze.