Pożary, wiatrołomy i tlenek węgla

Miasto z Wizją / 18.05.2016 / Komentarze
13 interwencji Straży Pożarnej

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 7 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej mł. bryg. Krzysztof Smukowski, strażacy brali też udział w akcji gaszenia 6 pożarów.

JRG gasiła m.in. palące się konary drzew w Cieminie, dogaszała pogorzelisko w Dębowie, gasiła płonący śmietnik i samochód dostawczy (pożar komory silnika) w Szczecinku oraz palącą się kotłownię przydomową w Turowie.

Strażacy likwidowali również skutki wystąpienia miejscowych zagrożeń. Czterokrotnie w okolicy Szczecinka usuwali wiatrołomy. Z kolei w Bornem Sulinowie pomagali ratownikom w otwarciu drzwi do mieszkania (starszy mężczyzna potrzebował pomocy medycznej). Badali też powietrze na zawartość tlenku węgla. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul. Chełmińskiej (jedna osoba podtruta czadem została zabrana do szpitala). Strażacy pompowali też wodę z zalanej piwnicy na posesji w Barwicach.