Poznaliśmy szczecineckich Wolontariuszy Roku 2022
- Aktualności
Dla osób, które na co dzień niosą bezinteresowną pomoc innym, nie chcąc nic w zamian, największą nagrodą – jak sami wielokrotnie mówią – jest uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Jednak szczecineckim wolontariuszom zdecydowanie należy się nie tylko uznanie, ale także szczególne podziękowanie za ich pracę na rzecz innych.
Aby uhonorować tych, którzy przez cały rok wspierają osoby potrzebujące pomocy w ciężkich chwilach czy trudnych wyzwaniach, jakie stawia przed nimi życie, od wielu już lat w Szczecinku przyznawane są wyróżnienia i nagrody za ich trud i bezinteresowne działania.
Nie inaczej było również w tym roku. W środowe (14 grudnia) popołudnie w szczecineckim ratuszu odbyła się uroczystość w trakcie, której poznaliśmy najbardziej zasłużonych, którzy przez ostatni rok z potrzeby serca działali na rzecz innych osób. Gości przywitał gospodarz Gali - wiceburmistrz Maciej Makselon.
Podczas tegorocznej edycji konkursu zaszczytne i honorowe miano Wolontariusza Roku 2022 otrzymał Rafał Romanowski, zgłoszony przez Fundację Dobrerzeczy. Z kolei tytuł Wolontariusza Roku 2022 w kategorii „uczeń” otrzymała Emilia Świątek-Dawlewicz, zgłoszona przez Zespół Szkół nr 6).
Kapituła postanowiła wyróżnić wolontariuszy: Jakuba Lebieckiego -uczeń, zgłoszonego przez Szczecinecką Akademię Ratownictwa, Patrycję Sielską - uczennica, zgłoszoną przez 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku, Justynę Dolat, zgłoszoną przez Joannę Redźko oraz Joannę Szczepańską zgłoszoną przez Szkołę Podstawową nr 6.
Kapituła Konkursu postanowiła wyróżnić też organizacje:
* 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego.
* Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego.
* Zespół Szkół nr 6 im. St. Staszica.
Ponadto Kapitułą Konkursu postanowiła przyznać własne wyróżnienie w ramach „Wolontariusza Roku 2022" Tymonowi Pień kosowi.
Wyróżnionym pogratulował wiceburmistrz Maciej Makselon:
W tym roku kapituła konkursu obradowała w składzie: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Bała, animator społeczności lokalnej Lidia Pieńkos, prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego i rzecznik osób niepełnosprawnych Ewa Tomczyk, dziennikarz Ryszard Bańka oraz prezes Wojskowego Koła PTTK Wiarusy Bogdan Bereszyński. Komisja rozpatrzyła 12 zgłoszeń.
Foto: Sławomir Włodarczyk