Prace przy ul. Wyścigowej nie zwalniają ani na chwilę

Miasto z Wizją / 27.09.2017 / Komentarze
Trwa budowa apartamentowca. Obiekt zyskał już fundamenty. Teraz budynek „wyjdzie” z ziemi

Przy ul. Wyszyńskiego – tuż przy skrzyżowaniu z ul. Młynarską – trwają intensywne roboty budowlane. Na ogrodzonym terenie od świtu do późnego popołudnia pracownicy uwijają się, aby wykonać jak największą część pracy i zdążyć przed pierwszymi przymrozkami. To właśnie tu powstaje nowoczesne apartamentowce.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren ten jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług. I tak się właśnie stanie. Obecny właściciel postanowił wybudować tu dwa połączone ze sobą apartamentowce. Sprzedaż mieszkań ruszyła jeszcze w wakacje, zanim na działce pojawili się robotnicy i ciężki sprzęt. Obiekt zyskał już fundamenty. Teraz budynek „wyjdzie” z ziemi.

- W nowo wybudowanych dwóch apartamentowcach powstanie łącznie siedemnaście mieszkań, w tym siedem mieszkań dwupoziomowych z balkonami, trzy mieszkania na parterze z indywidualnymi ogródkami, siedem kolejnych mieszkań dwu i trzy pokojowych o powierzchni od 49,oo m2 - 59,00 m2. oraz trzy lokale użytkowe – czytamy w ogłoszeniu o sprzedaży lokali mieszkalnych w mających powstać budynkach.

Przypomnijmy. Jeszcze przed kilkoma laty mieścił się tu niewielki budynek, w którym swego czasu znajdował się niewielki lokal gastronomiczny oraz sklep. Później budynek rozebrano, a z pustego placu zaczęli korzystać okoliczny mieszkańcy, parkując tu swoje samochody.

W międzyczasie miasto – będące wówczas właścicielem tego terenu, w skład którego wchodziły właściwie trzy działki – postanowiło w 2015 roku wystawić go na sprzedaż. Tym samym pod młotek trafiła niezabudowana nieruchomość o łącznej pow. pond 800 m2, którą można było kupić za 328 tys. zł. Choć teren ten znalazł nabywcę, przez jakiś czas nic tu się nie działo. Aż do teraz. Parkujące tu samochody okolicznych mieszkańców musiały zniknąć, a ich miejsce zajął sprzęt budowlany. Cały teren został także ogrodzony. Zakończenie budowy oraz oddanie obiektu do użytku zaplanowano na ostatni kwartał przyszłego roku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk/otodom.pl