Praktyczna nauka zawodu na najwyższym poziomie

Miasto z Wizją / 04.08.2015 / Komentarze
W Szczecinku powstanie Centrum Kształcenia Zawodowego

Krystalizuje się pomysł na Centrum Kształcenia Zawodowego, które ma powstać na terenie Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Koszalińskiej w Szczecinku (dawniej ZS 5 ”Mechanik”). Poniżej przedstawiamy pierwsze, robocze wizualizacje nowego obiektu.

Przypomnijmy, że po decyzji o likwidacji popularnej Budowlanki (ZS nr 3) i przeniesieniu kierunków kształcenia do Zespołu Szkół Technicznych, które to powstało na bazie dwóch szkół (ZS5 oraz ZS3) Starostwo Powiatowe w Szczecinku zapowiedziało ambitne inwestycje w nowy, wspólny kompleks szkolny.

Flagowym pomysłem Starostwa jest rozbudowa szklonych obiektów wykorzystywanych w trakcie zajęć praktycznych z uczniami. Do istniejącej, systematycznie modernizowanej od kilku lat bazy warsztatowej ZS  nr 5, w której kształcą się uczniowie technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, dojdą również nowe warsztaty w których kształcić się będą uczniowie kierunków budowlanych.

Budowa Centrum kształcenia zawodowego nazywana również przez wielu centrum praktyk zawodowych, ma być sfinansowana ze środków Samorządu Powiatowego oraz z funduszy kontraktu samorządowego przyznawanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wartość całego przedsięwzięcia szacuje się na blisko 8 mln złotych. Proces przygotowania niezbędnej dokumentacji ma ukończyć się we wrześniu bieżącego roku a proces inwestycyjny planowany jest narok 2016.