Premiera nowego singla Materii (posłuchaj)

• Tv
Miasto z Wizją / 05.07.2019 / Komentarze
Utwór pochodzi z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „The Rising”

W marcu miłośnicy mocnych brzmień dostali przedsmak tego, co będzie można znaleźć na kolejnej płycie zespołu Materia. Wtedy też swoją premierę miał singiel „Rosa Alba” zapowiadający nowy krążek muzyków zatytułowany „The Rising”. Utwór w zaledwie w kilka godzin po publikacji zebrał ogrom pozytywnych komentarzy od fanów. Ci – jak twierdzą – zdecydowanie się nie zawiedli.

Teraz artyści postanowili podzielić się ze swoimi fanami kolejnym kawałkiem z nadchodzącej płyty. W czwartkowy (4 lipca) wieczór na oficjalnym kanale grupy w serwisie YouTube swoją premierę miał drugi singiel z nowej płyty zatytułowany „Shadows”. Tym razem muzycy nieco zaskoczyli swoich fanów – przyzwyczajonych do ostrych brzmień – serwując im nieco spokojniejszy kawałek. Ten, jak się okazało, również zdecydowanie przypadł im do gustu. Drugi singiel również otrzymał mnóstwo pozytywnych komentarzy i polubień.

Przypomnijmy. W sierpniu 2015 roku ukazał się drugi krążek zespołu pn. „We Are Materia”. Swoją oficjalną premierę miał podczas V edycji festiwalu Materiafest. Wtedy też fani mieli okazję pierwszy raz na żywo usłyszeć znajdujące się na nim kawałki. Od tego czasu grupa promowała album podczas ogólnopolskich, jak i zagranicznych tras koncertowych.

Po blisko dwóch latach od tego wydarzenia zespół rozpoczął pracę nad kolejnym, trzecim albumem. - Jesteśmy w nieco nostalgicznym nastroju bo czujemy, że to kres pewnego wspaniałego dla nas etapu. Ostatnia trasa z dotychczasowym dorobkiem. Na pewno będziemy tęsknić za tymi koncertami, bo to właśnie granie na żywo sprawiło, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Podjęliśmy jednak decyzję, że kolejny trasa będzie dopiero po premierze kolejnego 3 albumu. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami obecni przez te wszystkie lata! To na prawdę niesamowite dla Was grać! – napisali wówczas artyści na swojej stronie internetowej na Facebooku. – To będzie niesamowity album. Misję „We Are Materia” uważamy za zakończoną.

Tekst: Marzena Góra

Foto: YouTube/Materia "Shadows"