Premiera nowego singla szczecineckiego zespołu NØE

• Tv
Miasto z Wizją / 16.05.2020 / Komentarze
W kawałku „Danse Macabre” muzycy sięgnęli po brzmienie z pogranicza gothic i doom metalu

Zespół NØE, czyli Nights of Eternal powstał w październiku 2018 roku. I choć obecnie każdy mieszka w innym mieście, to Szczecinek jest ich rodzinnym miastem i to właśnie tu odbywa się cały proces tworzenia. Nie stronią od mocnych i ciężkich brzmień, tworząc muzykę z pogranicza black metalu i metalcore. Pod koniec minionego roku zadebiutowali swoim pierwszym autorskim singlem „Losterenity”, będącym zarazem ich pierwszym samodzielnie wyprodukowanym kawałkiem.

W piątek, 15 maja światło dzienne ujrzał ich kolejny singiel. - Utwór „Danse Macabre” nawiązuje do średniowiecznego motywu tańca śmierci, w obliczu którego wszyscy jesteśmy równi – opisują swój najnowszy kawałek członkowie zespołu. - Stworzyliśmy własną interpretację - każdy człowiek musi skonfrontować swoje dobre i złe uczynki podczas „ostatniego tańca”, niezależnie od tego, jak jego umysł zapamiętał te wydarzenia. Proces jest niezależny i jednakowy dla każdego; musimy zacząć myśleć o konsekwencjach własnych czynów. Wybierając taką tematykę, naturalnie sięgnęliśmy po brzmienie z pogranicza gothic i doom metalu. Tym samym chcieliśmy zaakcentować eklektyzm naszej muzyki i odrobinę „wolniejsze” oblicze NØE.

Utwór można pobrać za darmo TUTAJ. Szczecineccy fani wspomnianych gatunków oraz rodzimej twórczości zdecydowanie powinni odwiedzić i dodać do zakładek fanpage zespołu (klik). To właśnie tu możemy śledzić aktywność grupy oraz wypatrywać kolejnych utworów.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Marta Jaguścik Radio-ElitaCafe