Próba bicia Rekordu Guinnessa w "Sobieskim"

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.10.2016 / Komentarze
Program "Ratujmy i Uczmy Ratować"

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki nauczycielom uczestniczącym w programie oraz Fundacji WOŚP, wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

To nie wszystko. Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego postanowili pobić rekord Guinnessa.

To część ogólnopolskiej akcji Fundacji WOŚP, której celem jest ustanowienie rekordu w jednoczesnym przywracaniu krążenia i oddechu przez jak największą liczbę osób.

W 2013 roku półgodzinnym ustanawianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział ponad 83 tys. osób i 1132 instytucji. Z kolei rok później w akcji wzięło udział ponad 67 tys. osób, a w 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz ponad 92 tys. osób, które korzystały z 5411 fantomów.

W poniedziałek 17 października o godz. 12 do bicia rekordu przystąpią uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku.

- Dotychczasowy rekord Guinnessa w tej kategorii to 11 840 osób. Mamy nadzieję, że uda się go pobić - mówi "Miastu z Wizją" Anna Albrecht, nauczyciel klasy integracyjnej "Sobieskiego".

- Tak naprawdę nie chodzi o bicie rekordów, a pokazanie społeczeństwu jak ważnym w życiu jest temat pierwszej pomocy - umiejętność jej udzielania, prosta wiedza, kiedy i w jaki sposób każdy mógłby ją wykorzystać. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu coraz więcej ludzi, czy też firm oraz instytucji będzie się interesowało pierwszą pomocą, wysyłało swoich pracowników na szkolenia, a dzieci z uczestniczące w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować" będą uczyć swoich rodziców, czy też dziadków zasad pierwszej pomocy.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Foto galeria: SAPiK

Tekst opracowany na podstawie komunikatu prasowego ZS im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku