Program Samorządowy - 9.08

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.08.2018 / Komentarze
Dziś naszymi gościem jest burmistrz Jerzy Hardie-Douglas

Z burmistrzem rozmawialiśmy o wydarzeniu sportowym ostatniego weekendu, czyli Szczecineckim Weekendzie Biegowym. Nasz gość, który brał udział w biegu na 15 km podzielił się swoimi wrażeniami. Opowiedział też o wizycie w Szczecinku delegacji samorządowców z zaprzyjaźnionego miasta Noyelles sous Lens.

W ubiegłą sobotę w Parku Miejskim zadebiutował Centralny Plac Zabaw, który niemal "z marszu" stał się ulubionym miejscem wypoczynku rodziców i najmłodszych mieszkańców Szczecinka. Nasz gość ujawnił nam, że to nie koniec inwestycji na placu zabaw. Niebawem mają się tam pojawić elementy zabawowe dla małych dzieci i dodatkowe miejsca odpoczynku dla rodziców i opiekunów.  

W ratuszu otwarto oferty złożone przez firmy na inwestycję adaptacji budynku przy ul. Pilskiej na mieszkania socjalne. W rozmowie z burmistrzem poznaliśmy szczegóły przetargowe i otrzymaliśmy odpowiedź od kiedy i jak długo inwestycja będzie realizowana.

Nasz gość ujawnił nam również, że w najbliższą sobotę radni Rady Miasta odwiedzą Kronospan i zobaczą najnowszą inwestycję zakładu - filtr UTWS.

Rozmawiał: Sławomir Włodarczyk

Video: Andrzej Remus/Mateusz Remus

Montaż: A. Remus

Foto główne: S. Włodarczyk