Projekt "Graffiti Jam" i Gra Miejska z dotacją marszałka

Miasto z Wizją / 11.01.2020 / Komentarze
W ramach "Programu Społecznik" powstanie stacja naprawcza przy skateplazie, zorganizowane zostaną warsztaty graffiti i XII Gra Miejska

Zakończyło się kolejne głosowanie w ramach „Programu Społecznik”, w ramach którego organizacje i społeczności lokalne mogły ubiegać się o dotacje. zł na realizację poszczególnych zadań. Wśród pomysłów, które miały szansę na dofinansowanie w ramach mikrodotacji oraz Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich na rok 2020 decyzją internautów, którzy oddawali głosy na wybrane projekty, znalazły się także dwa szczecineckie projekty.

Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska” otrzyma z kasy województwa wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. złotych na realizację inicjatywy pod hasłem „Graffiti Jam”. - To projekt, który udowadnia, że młodzi ludzie potrafią zaangażować się społecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności w poszanowaniu zasad estetyki i bezpieczeństwa. W ramach projektu chcemy zakupić i zamontować stację naprawczą przy skateplazie, przeprowadzić warsztaty graffiti i wzbogacić wizerunek miejsca, miasta, regionu, nauczyć młodych sztuki wyrażania siebie i zasad dbania o dobro wspólne. To połączenie aktywności fizycznej i artystycznej – tak zaplanowane przedsięwzięcia opisują pomysłodawcy projektu.

Kolejna inicjatywa, która otrzyma wsparcie w wysokości 10 tys. złotych, została zgłoszona przez szczecinecki Hufiec ZHP. Dzięki dotacji możliwa będzie realizacja XII edycji Szczecineckiej Gry Miejskiej. W opicie projektu czytamy: „Od 12 lat Szczecinek, w lipcowy weekend, na powrót staję się Neustettin. Po ulicach chodzą panowie w cylindrach i eleganckie panie w piórach. I bynajmniej nie jest to filmowa scenografia. Miasto staje się planszą do gry. Co roku uczestnicy zmagają się z intrygą kryminalną i poznają ciekawe fakty związane z historii regionu. Pomóż nam uczynić największą i najstarszą grę miejską na Pomorzu jeszcze ciekawszym wydarzeniem i wzbogacić ją o nowe scenografię i atrakcję”.

Obie inicjatywy zrealizowane zostaną jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy , że „Program Społecznik” realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, natomiast środki na jego realizację pochodzą z budżetu woj. zachodniopomorskiego. Program ten podczas każdej edycji jest mocno wspierany przez marszałka Olgierda Geblewicza.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk