Projekt Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Miasto z Wizją / 16.09.2020 / Komentarze
„Akcja Defibrylacja” - defibrylatory przy starostwie i stadionie na Świątkach

„Akcja Defibrylacja” to projekt Budżetu Obywatelskiego, który uzyskał 1631 głosów i tym samym został zatwierdzony do realizacji. W ramach projektu defibrylatory AED pojawiły się w 14 lokalizacjach na terenie Szczecinka, m.in. przy stadionie lekkoatletycznym i Starostwie Powiatowym. Dziś (środa, 16 września) montowano urządzenie przy drzwiach wiodących do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg.

Warto wiedzieć:

Automatyczny defibrylator zewnętrzny - AED (automated external defibrillator) jest to urządzenie, które poprzez elektrody połączone do ciała pacjenta analizuje rytm serca i w razie potrzeby jest w stanie dostarczyć impuls elektryczny do serca ofiary.
Celem defibrylacji (wyładowania) jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych przepływających przez serce i przywrócenie prawidłowego rytmu serca, a tym samym przywracana jest prawidłowa praca serca jako pompy.

Tekst i foto: Piotr Rozmus, rzecznik rasowy Starostwa Powiatowego

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk