Przebudowa ulicy, pomoc dla gminy, skarga i dwa wnioski

Miasto z Wizją / 27.08.2016 / Komentarze
Rada Miasta na obradach

W poniedziałek (29 sierpnia) na sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 20 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni dokonają zmian w tegorocznym budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2016-2025.

W dalszej części obrad Rada zajmie się pakietem uchwał. Podejmie decyzje m.in. w sprawach: ustalenia zasad zwrotu kosztów podróży Przewodniczącym Zarządów Osiedli, realizacji zadania inwestycyjnego pn: „Budowa drogi gminnej - ul. Turystyczna w Szczecinku”, wydzierżawienia na czas oznaczony nieruchomości stanowiącej własność miasta oraz w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Szczecinek na realizację zadania pn. „Przygotowanie do funkcjonowania lądowiska w miejscowości Wilcze Laski”.

Radni zdecydują również w sprawach: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kilińskiego-1”, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pilska-3” oraz uchwalenia „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecinek”.

Rada udzieli także odpowiedzi na skargę wniesioną przez Zdzisława Dąbrowskiego na uchwałę Rady z dn. 14.12.2015 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.

Radni rozpatrzą również wniosek Społecznego Komitetu Budowy Pomnika "Obywatela Włapko" oraz Jana Zyndrama Maszkowskiego o odebranie oficerom Służby Bezpieczeństwa PRL Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Miasta Szczecinka”.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady oraz wnioski i zapytania radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 9.