Przed laty był tam PBRol, teraz będzie MOPS

Miasto z Wizją / 11.07.2016 / Komentarze
Jest przetarg na adaptację byłego biurowca przy ul. Koszalińskiej

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miasta zdecydowała o odkupieniu od spółki "Geosystem" budynku biurowego byłego Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego, a później siedziby Szkoły Kupieckiej przy ul. Koszalińskiej (koło Powiatowego Urzędu Pracy).

Obiekt postanowiono zaadoptować na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W uzasadnieniu uchwały napisano wówczas: "Aktualnie ośrodek zatrudnia 75 osób, obsługuje 3,5 tys. rodzin/osób wielokrotnie w ciągu roku odwiedzających ośrodek. Klienci obsługiwani są w ciasnych pokojach, zapełnionych głównie szafami aktowymi. Od 2004 roku w ośrodku przez okres 5 miesięcy w roku nie ma możliwości korzystania z sali spotkań. Wszelkie spotkania pracowników są ograniczane do minimum, odbywają się na stojąco lub w ciasnych pokojach biurowych. Istotną jest również kwestia zapewnienia bezpieczeństwa pracowników przed agresją klientów, co w obecnych warunkach lokalowych jest niemożliwe".

Argumentacja szefostwa MOPS przeważyła i radni dali zielone światło na transakcję. Za zabudowaną działkę o powierzchni 0,13 ha miasto zapłaciło 380 tys.

Teraz przyszedł czas na realizację tych planów. MOPS ogłosił właśnie przetarg na przeprowadzenie niezbędnych robót budowlanych. Nosi on tytuł: "Przebudowa budynku biurowego na budynek administracji publicznej oddział Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku".

Przyszli inwestorzy mają czas na składanie ofert do 28 lipca br. Prace adaptacyjne powinny ruszyć na przełomie sierpnia i września. Planuje się, że zakończenie wszelkich niezbędnych robót w byłym biurowcu PBRol-u zostanie przeprowadzone do 2 grudnia br. Cena inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Projekt: Urząd Miasta Szczecinek