Przed nami II Festiwal Motorowodny

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.06.2018 / Komentarze
To jedyna taka impreza w kraju

W czerwcu nad Trzesieckiem odbędzie się druga już edycja Motorowodnego Festiwalu. Oznaczać to może tylko jedno – z całą pewnością nie zabraknie licznych atrakcji dla wszystkich fanów wonnych sportów.  Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem na wszystkich gości czekać będzie wspólne pływanie, okazja do integracji czy odpoczynek przy grillu. Oczywiście nie zabraknie także szeregu pokazów, licznych zawodów i zawody, wystawy sprzętu motorowodnego. A to tylko niektóre z atrakcji czekające nas 30 czerwca.

- Wspólne pływanie, integracja, grillowanie, pokazy, zawody, wystawy sprzętu motorowodnego, gry i zabawy, konkursy, a także dobra muzyka, świetne towarzystwo i chillout na świeżym powietrzu – zapowiada organizator festiwalu Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. - Oprócz tego w ciągu dnia odbędą się również bardzo widowiskowe rekreacyjne zawody sprawnościowe i szybkościowe dla motorówek i skuterów wodnych. Dynamiczne konkurencje, w których każdy sternik będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i sprzęt.

- Festiwal Motorowodny to także świetna okazja do zrobienia kursu na patent sternika motorowodnego oraz na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających. Na zakończenie tradycyjna Parada Motorowodna wszystkich uczestników imprezy. Wielka Integracja Motorowodniaków na Trzesiecku odbędzie się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior przy ul. Mickiewicza 2.

Udział w wodnych zmaganiach może wziąć każdy. Koszt pakietu startowego to 100 zł od jednostki pływającej. Pakiet startowy obejmuje obiad oraz wejściówki VIP na After Party dla każdego członka załogi. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 czerwca pod adresem e-mail: sekretariat@szlot.pl lub osobiście w biurze SzLOT przy ul. Piłsudskiego 3 w Szczecinku. Więcej informacji pod numerem tel. +48 94 37 434 03 lub +48 536 924 998. 

Imprezie towarzyszyć będzie szereg innych wydarzeń. W tym czasie odbędzie się także I Otwarty Turniej RUGBY Plażowego, który zorganizowany zostanie na terenie plaży miejskiej przy Wyciągu do Nart Wodnych. Z kolei wieczorem na Ślusarni odbędzie się Beach Party, w trakcie którego zagrają dla nas DJ Kostek, DJ Suchar i DJ Przemo.

Harmonogram imprezy:
do godz. 12:00 – wodowanie
12:00 – uroczyste otwarcie festiwalu
12:00 – 16:00 – zawody, konkursy, gry i zabawy, holowanie wodnych dmuchańców (banany, kanapy, koła)
16:00 – wręczenie nagród
16:30 – na zakończenie festiwalu wielka parada wszystkich uczestników imprezy

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk