Przed nami rok długich weekendów
- Aktualności
W tym roku będziemy mogli solidnie odpocząć od pracy. Gdy zsumujemy wszystkie soboty, niedziele i święta, wychodzi nam ponad 110 dni na "luziku".
Pierwszy długi weekend zaliczymy już na poczutą stycznia. Święto Trzech Króli przypada w 2025 roku w poniedziałek. Przed nami 3-dniowy weekend.
Co dalej? Do kwietnia będziemy mieli weekendowy spokój, czyli tradycyjne dwudniowe weekendy. Dopiero pod koniec kwietnia czekają nas trzy dni odpoczynku (licząc sobotę) a to z racji na święta Wielkiej Nocy (20-21.04)
Od kilku lat każdy z nas zacierał ręce na myśl o wielkiej majówce. W tym roku to się nie zmieni, kalendarz 2025 jest dla nas sprzyjający. Święto Pracy (1 maja) przypada w czwartek, a Święto Konstytucji (3 maja) w sobotę. Przy dobrym układzie i załatwieniu sobie jednego dnia wolnego możemy zaliczyć 4-dniowy weekend.
Czerwiec też będzie korzystny dla miłośników leniuchowania, a to z racji, że Boże Ciało przypada w czwartek, 19.06. Jeżeli weźmiemy dzień urlopu odpoczniemy przez 4 dni.
W sierpniu zaliczymy 3-dniowy weekend - z okazji Święta Wojska Polskiego, które przypada 15 sierpnia w piątek.
Listopad też będzie pomyślny - czeka nas długi weekend w Narodowe Święto Niepodległości, które przypada we wtorek. Przy jednym dniu wolnym od pracy odpoczniemy 4 dni.
Grudzień to będzie już przysłowiowa rozpusta. Święta Bożego Narodzenia przypadają w czwartek i piątek (mamy 4-dniowy weekend, a z wolną Wigilią nawet o jeden dzień dłuższy). Dodatkowo, wykorzystując tylko dwa dni urlopu (w poniedziałek 22 grudnia i wtorek 23 grudnia), możemy mieć wolne aż przez dziewięć dni.
Zakładając, że w 2025 roku dniem ustawowo wolnym od pracy będzie również Wigilia, czeka na 14 dni świątecznych, zgodnie z poniższą listą:
* Nowy Rok (1 stycznia, środa),
* Święto Trzech Króli (6 stycznia, poniedziałek),
* Wielkanoc (20 kwietnia, niedziela),
* Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia, poniedziałek),
* Święto Pracy (1 maja, czwartek),
* Święto Konstytucji 3 Maja (sobota),
* Zielone Świątki (8 czerwca, niedziela),
* Boże Ciało (19 czerwca, czwartek),
* Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia, piątek),
* Wszystkich Świętych (1 listopada, sobota),
* Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada, wtorek),
*Wigilia (24 grudnia, środa),
* Boże Narodzenie (25 grudnia, czwartek), drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia, piątek).
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk