Przed nami VII Art Piknik. Sprawdź, co się będzie działo

Miasto z Wizją / 15.07.2019 / Komentarze
Przedstawiamy szczegółowy harmonogram imprezy

Już w najbliższy weekend będziemy wspólnie bawić się podczas kolejnej, siódmej edycji Art Pikniku. Organizatorzy przedstawili już szczegółowy harmonogram tej cieszącej się dużą popularnością imprezy. Na jakie wydarzenia będziemy mogli wybrać się już za kilka dni? Przestawiamy pełną rozpiskę wydarzeń.

Wydarzenia związane z VII Art Piknikiem rozpoczną się już w czwartek, 18 lipca o godz. 17.30. Wtedy też – jak co roku – przy ul. Armii Krajowej 54, czyli w miejscu dawnego klubu Hi-Hat będzie miało miejsce uroczyste złożenie wieńców przy tablicy upamiętniającej wspomniany klub.

W piątek, 19 lipca przeniesiemy się na teren rekreacyjny przy zamku, gdzie przez dwa dni trwać będą główne atrakcje związane z  Art Piknikiem. O godz. 16.15 na zamkowym dziedzińcu będzie miało miejsce otwarcie wystawy rzeźb Grzegorza Pawłowskiego pod nazwą „Prawda materii”. Swoje rzeźby zaprezentuje tu również Sylwester Chłodziński, zapraszając na wystawę zatytułowaną „Steel sculpture”. Pół godz. później przeniesiemy się do zamkowej sali konferencyjnej, gdzie otwarta zostanie wystawa zbiorowa. Zobaczymy na niej prace Krzysztofa Królikowskiego (fotografia „Z hybryd do miast”). Swoje dzieła zaprezentują też artyści: Zosia Pałucha, Aleksandra Liput i Marceli Adamczyk. O godz. 17.15 w Galerii Sztuki Zamek otwarta zostanie wystawa malarstwa Waldemara Marszałka „Wariacje na temat…”. Chwilę później na scenie rozpoczną się koncerty. Tego dnia wystąpią przed nami: The Bimbears (godz. 17:30), James Button Band (18:20), All Collective (19:30) i Ania Rusowicz (21:00). Po koncercie na zamkowym dziedzińcu Teatr 3,5 zaprasza nas na sztukę „Can’t Escape”. Od godz. 21. 30 na Ślusarni trwało będzie after party (wstęp 10 zł).

W sobotę, 20 lipca o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym rozpocznie się Piknik Księżnej Jadwigi. Przed najmłodszymi wystąpi Teatr Władca Lalek z programem „Cztery mile za piec”. Z kolei na Ślusarni w samo południe wystartuje tegoroczna Art Wioska. Czekają nas tu: warsztaty modelarskie z nagrodami; Teatr 3,5 – „Zielony i nikt” (godz. 14.30), Teatr Czerwona Walizka - „Bazar” (godz. 16.00). Później przeniesiemy się na teren zamku. O godz. 17.00 w Sali konferencyjnej będzie miało miejsce otwarcie wystawy Bogdana Milińskiego. Z kolei na scenie o godz. 18.00 zagra dla nas Tequila Twist. Pół godziny później poznamy laureatów XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Mieczysława Czychowskiego. O godz. 19.20 na scenie pojawi się Kwartet ProForma, a godz. 21.00 gwiazda wieczoru – zespół Coma.  Jednocześnie na Ślusarni wystartuje sobotnie after party (wstęp 10 zł).

Zakończenie tegorocznego Art Pikniku będzie miało miejsce w niedzielę, 21 lipca na terenie Ślusarni. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Czekać tu na nas będą: warsztaty modelarskie
z nagrodami, Teatr Rufi Rafi Show (godz. 12:30), wystawa rzeźby Grzegorza Pawłowskiego (godz. 13.00), Teatr Władca Lalek (godz. 13.30), Teatr malowania (godz. 14.45), Teatr Czerwona Walizka (godz. 15.00). Jednoczęśnie o godz. 13.00 w kinie Wolność wyświetlony zostanie film „Wspinanie księżyca”. Po seansie widzowie spotkają się z reżyserem Andrzejem Czuldą. Od godz. 16.30 na terenie Ślusarni trwać będą koncerty: folk irlandzki – Duncan & Dan (16.30), Boogie Show (18.00), Guerilla Radio – Tribiute Rage Against The Machine (19.00), Art. Piknik Brexit Band (20.30) i Yuordivi – Trip Folk (22.00).

Tekst: Marzena Góra