Przed ratuszem stanęło zielone miasteczko

Miasto z Wizją / 08.08.2020 / Komentarze
Rozpoczął się dwudniowy "MAXXX Green Festiwal" organizowany przez stację RMF MAXXX

Tegoroczny wakacyjny kalendarz imprez wygląda zdecydowanie inaczej niż w poprzednich latach. Wiele cyklicznych imprez musiało zostać odwołanych z powodu wprowadzenia stanu epidemiologicznego. Nie oznacza to jednak, że w naszym mieście nic się nie dzieje. Kolejna okazja do wyjścia z domu i wspólnego spędzenia czasu podczas plenerowej imprezy nadarzyła się dzisiaj – w sobotę, 8 sierpnia.

Na placu przed szczecineckim ratuszem stanęło „zielone” festiwalowe miasteczko wraz z plenerowym kinem i szeregiem atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenie to wpisuje się w trwającą właśnie największą ekologiczną trasę filmową tego lata, przebiegającą pod hasłem „MAXXX Green Festiwal” organizowaną przed stację radiową RMF MAXXX.

Niestety lejący się z nieba żar i bardzo wysoka temperatura powietrza zatrzymała wielu mieszkańców w swoich domach. Nie brakowało jednak również tych, którzy pomimo upału postanowili odwiedzić zielone miasteczko, aby wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Wraz z rozpoczęciem pierwszego seansu ustawione przed telebimem leżaki powoli zaczęły się zapełniać.

Jako pierwsze zostały wyświetlone: „Useless”, „Piękna Robota” i „Punkt Krytyczny”. Kolejny seans rozpocznie się o godz. 20.00 („Erin Brockovich” reż. Steven Soderbergh). Zielone miasteczko stacji RMF będzie czynne także w niedzielę. Wtedy też zobaczymy: o godz. 18.00 - HOME, Ziemia S.O.S. [FRA] oraz o godz. 20.00 - Promised Land [USA].

Ponadto organizatorzy przygotowali dla swoich gości szereg dodatkowych atrakcji. Można m.in. wziąć udział w ekologicznych quizach z nagrodami od RMF MAXXX i sponsorów, podyskutować z twórcami filmów i ekspertami od ekologii, a także skosztować wybornych potraw w Miasteczku Festiwalowym.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra