Przejście na Kołobrzeskiej zostanie doświetlone

Miasto z Wizją / 12.02.2020 / Komentarze
Radni PO apelowali, pozytywna odpowiedź Zarządu Dróg Wojewódzkich

O tym, że przejście dla pieszych na ulicy Kołobrzeskiej (vis a vis sklepów Intermarche) jest bardzo niebezpieczne i dochodzi tam do wypadków, pisaliśmy kilkakrotnie. Również o tym, że szczecineccy radni Platformy Obywatelskiej: Jakub Hardie-Douglas (Sejmik Wojewódzki), Marcin Kaszewski (Rada Miasta) i Maciej Kaźmierski (Rada Powiatu) wystosowali apel do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa, m.in. montaż w tym miejscu oświetlenia, pisaliśmy w artykule:

Dziś mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Szczecinka, szczególnie osiedla Kołobrzeska.

- Zarząd Dróg Wojewódzkich pozytywnie odniósł się do propozycji radnych, którzy kilka tygodni temu zwrócili się z wnioskiem o doświetlenie newralgicznego przejścia dla pieszych znajdującego się  na ul. Kołobrzeskiej między Osiedlem Kołobrzeska, a sklepem Intermarche w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172 - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego.

- Doświetlenie tego fragmentu ulicy bez wątpienia wpłynie na  poprawę bezpieczeństwa.  W tym miejscu  już kilkukrotnie, bowiem dochodziło w przeszłości do potrąceń pieszych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz apel został przyjęty ze zrozumieniem. Takie decyzje cieszą. Zgodne rozwiązywanie pozornie błahych spraw pokazuje, że można wiele zdziałać, kiedy po drugiej stronie ma się odpowiedzialnych partnerów do rozmów, którzy chcą słychać i rozumieją potrzeby mieszkańców.  Otrzymaliśmy zapewnienie, iż do najpóźniej do końca maja dodatkowe oświetlenie będzie już zamontowane.

Do sprawy odniósł się też jeden z pomysłodawców montażu oświetlenia, szef Klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta radny Marcin Kaszewski.

- Ta drobna inwestycja to oczywiście drobnostka w kontekście miasta, ale już na pewno element, który zostanie dostrzeżony i usatysfakcjonuje mieszkańców osiedla Kołobrzeska - zapewnia radny.