PRZEMIANA 1z6

  • Tv
Miasto z Wizją / 23.07.2015 / Komentarze
22 lipca odbyły się pierwsze warsztaty PRZEMIANY NA 6.  Każda z Pań, która wzięła udział w kastingu miała przyjemność skorzystać tego dnia z niespodzianek przygotowanych przez jedną z organizatorek PROJEKTU, zajmującą się dziedziną sportu.

Spotkanie odbyło się w Domu Kolejarza gdzie instruktorka fitness Paulina Hurka-Krzak z firmy HurkaFit,, od roku prowadzi treningi.

Zajęcia rozpoczął wykład dietetyczek z Poradni Dietetycznej Zdrowo Inspirujemy.

 - Dzisiejszy dzień był zastrzykiem zdrowej inspiracji. Pokazywałyśmy co oznacza zdrowe żywienie w praktyce. Przedstawiamy Paniom jak w prosty, nie wymagający dużo energii sposób wdrożyć te zasady w życie.  Najważniejszą sprawą jest zmiana nawyków, według których postępujemy bez włączania procesu myślowego. Te złe przyzwyczajenia, z których istnienia często nawet nie zdajemy sobie sprawy, towarzyszą nam często kilka, a nawet kilkadziesiąt lat.  Jednocześnie jest to nadzieją, że prawidłowych nawyków również możemy się nauczyć, aby mieć wpływ na długość i jakość naszego życia - mówi dietetyk Aleksandra Kosicka.

 - Nie istnieją „diety cud”, które oferują piękny wygląd na długie lata. Zawsze kończy się to „efektem jo-jo” i powrotem do starych przyzwyczajeń, ponieważ nie zaczynamy od myślenia, tylko szukamy szybkiego sposobu na zmianę sylwetki - podkreśla. 

 - Czytanie etykiet produktów to pierwszy krok do prawidłowego żywienia. Duże zamieszanie wprowadzają producenci oraz reklamy i związanym z tym marketing nastawiony na to, aby sprzedawać nam często niekorzystne dla zdrowia produkty. Kierując się świadomym wyborem, porównując przy półce sklepowej nawet z tymi, które kojarzą nam się z niezdrowymi, możemy znaleźć zdrowszą alternatywę. Czytanie etykiet to obowiązek każdego, kto dba o zdrowie. 

Podczas spotkania miał również miejsce pokaz zdrowego odżywiania z Tupperware.

 - Dziś panie nauczyły się jak przechowywać żywność aby zachowała swoje właściwości - mówi przedstawiciel Tupperware - Lucyna Krzak. Skład chemiczny pojemników pozwala na to, aby produkty przechowywane, pieczone czy gotowane w środku, nie reagują z kwasem lub tłuszczem z potraw - podkreśla. Pojemniki posiadają atesty. Są bezpieczne. Marketowe odpowiedniki często mają namalowany nóż i widelec, co nijak ma się do bezpieczeństwa dla użytkownika - kontynuuje. 

Ostatnia godzina została przeznaczona na trening z instruktorką w asyście jej dwóch uczennic z użyciem stepów i mat.

Wszystkie firmy biorą czynny udział w PRZEMIANIE NA 6.

Więcej o projekcie i innych etapach w artykule Czas na przemiany

Pani Kamila Łojewska, zwyciężczyni PRZEMIANY NA 6 godnie reprezentowała firmę, z którą już rozpoczęła swoje wypociny w specjalnym stroju. Otrzymała również obiecany zestaw naczyń od Tupperware. 

W czasie spotkania zaprezentowane zostały dietetyczne poczęstunki przygotowane przez właścicieli Domu Kolejarza, ze smakiem skosztowane przez nagrodzone Panie.  

Warsztatom towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Każda z Pań wyszła uśmiechnięta i pełna endorfin tak jak powinna po zajęciach fitness...

zdj., mont., rep. Paweł Adamowski

 

Zdjęcia: 
LOKOGRAFIA