Przyjaciele Języka Migowego spotkali się na wigilii

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.12.2017 / Komentarze
Było to już piąte świąteczne spotkanie osób niesłyszących

W sobotę, 16 grudnia na uroczystej, wigilijnej kolacji po raz kolejny spotkały się osoby niesłyszące - mieszkańcy naszego miasta oraz całego powiatu szczecineckiego. Członkowie Fundacji Przyjaciele Języka Migowego zadbali nie tylko o to, aby na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, ale także aby panowała przy nim serdeczna i rodzinna atmosfera. Spotkanie zorganizowane zostało przez działającą od czterech lat na terenie naszego powiatu Fundację Przyjaciele Języka Migowego. 

- Była to ostatnia impreza w ramach projektu „Rozmigany Szczecinek 2017” dofinansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinku – mówi Ewa Tomczyk, założycielka i prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego. - W kolacji wigilijnej wzięło udział ponad 30 osób niesłyszących oraz zaproszeni goście: ksiądz Dawid Andryszczak, pani Małgorzata Bała oraz pan Jacek Woynicz. Osoby niesłyszące otrzymały także słodkie paczki ufundowane przez „Mikołajów” - panią Teresę Gocałek-Sosnowską, dyrektor Centrum Kariery Zawodowej oraz pana Marcina Kalisiaka, prezesa Fundacji „Jaś i Małgosia”.

To już piąte spotkanie podopiecznych Fundacji przy świątecznym stole. Zbliżający się koniec roku okazał się także dobrą okazją do podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy. - Miniony rok dla Fundacji był dość pracowity i obfitujący w wiele wydarzeń. Nie tylko udało się zrealizować projekt „Rozmigany Szczecinek 2017” dofinansowany przez szczecinecki Urząd Miasta, w ramach którego udało nam się zorganizować wiele ciekawych imprez dla osób niesłyszących takich jak turniej darta, rozgrywki w paintball, wyjazd do Malborka i Gdańska. Fundacja także zrealizowała projekt „Nie słyszę, ale mogę…” ze środków PFRON przekazanych przez Powiat Szczecinecki za pośrednictwem PCPR w Szczecinku, w skład którego weszły między innymi warsztaty jeździeckie w Lipnicy, warsztaty w Juchowie „Smaki i zapachy dzieciństwa” czy zabawa  andrzejkowa.

Podczas wigilijnego spotkania tradycyjnie nie mogło zabraknąć wielu serdecznych życzeń, symbolicznego przełamania się opłatkiem, a także oczywiście smacznych, bożonarodzeniowych potraw.

Każdy, kto chciałby dołączyć do Fundacji Przyjaciół Języka Migowego lub wesprzeć jej działania może to zrobić, kontaktując się z prezes fundacji Ewą Tomczyk pisząc e-mail na adres: fundacjapjm@wp.pl.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Fundacja Przyjaciele Języka Migowego