Przystanek Szczecinek Bugno. Proszę wsiadać!

Miasto z Wizją / 15.06.2024 / Komentarze
Inwestycje kolejowe - Szczecinkowi przybyło

PKP PLK: Od 9 czerwca mieszkańcy Szczecinka zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, wybudowaliśmy nowe przystanki w regionie, m.in. Szczecinek Bugno. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina, Białogardu i Piły.

Nowy przystanek w Szczecinku (linia kolejowa 404 Szczecinek – Kołobrzeg) powstał obok wiaduktu drogowego i ulic Koszalińskiej oraz Bugno.

Perony na nowym obiekcie mają odpowiednią wysokość, ułatwiającą podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostały wiaty, ławki i stojaki rowerowe. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwia bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwiają tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się mogą korzystać z pochylni i ścieżek naprowadzających. Budowa przystanku w Kołobrzegu kosztowała ok. 2,5 mln zł.

W województwie zachodniopomorskim projekt przystankowy na liście podstawowej obejmuje 11 lokalizacji: Koszalin Politechnika, Koszalin Wschodni, Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody Kołobrzeg Radzikowo, Świdwin Zamek, Szczecinek Bugno, Recz Pomorski, Łubowo, Złocieniec i Radziszewo. Podróżni wsiadają już do pociągów na nowych przystankach Świdwin Zamek oraz Kołobrzeg Radzikowo oraz korzystają ze zmodernizowanych peronów na stacji w Łubowie oraz na przystanku Recz Pomorski.

Info: PKP PLK

Foto: Sławomir Włodarczyk