Przyszli strażacy ślubowali na sztandar

Miasto z Wizją / 10.11.2016 / Komentarze
Uroczystość połączona została z obchodami zbliżającego się Święta Niepodległości

W środę, 9 listopada w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo. W ceremonii ślubowania wzięli udział m.in.: starosta szczecinecki Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy, komendant powiatowy PSP w Szczecinku Adam Serafin, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych podległych powiatowi, grono pedagogiczne, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie.

Głównym pomysłodawcą utworzenia klasy o takim profilu był Janusz Sienkiewicz, dyrektor ZS nr 6, a Liceum Ogólnokształcące o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo powstało w 2009 roku. Od tego czasu placówka „wypuściła” już pięć roczników absolwentów – przyszłych strażaków i pracowników służb mundurowych. Kierunek ten od samego początku cieszy się sporym zainteresowaniem.

Wydawać by się mogło, że przyciągać on będzie głównie chłopców. Jednak po kilku latach okazało się, że jest on równie chętnie wybierany także przez dziewczęta. Dodajmy, że na potrzeby klasy o specjalności ochrona przeciwpożarowa w 2009 roku szkoła wraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku opracowała specjalny program nauczania. Obecnie szkoła współpracuje z Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Szczecinku, z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia w Bornem Sulinowie oraz ze Szkołą Aspirantów w Poznaniu.

Ślubowaniu towarzyszyły liczne życzenia realizowania swoich pasji i nie ustawania w wysiłkach, aby poszerzać swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa. Tradycyjnie, jak każdego roku, tak i tym razem uroczystość ślubowania została wzbogacona krótkim programem artystycznym przypominającym wszystkim zebranym o zbliżającym się Święcie Niepodległości.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Piotr Rozmus