PUP wyda zeznanie PIT-11

Miasto z Wizją / 28.01.2020 / Komentarze
Wysyłanie dokumentów pocztą to duże koszty. Dlatego urzędnicy proszą o odbiór osobisty

Pora rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym z dochodów uzyskanych w 2019 roku. Muszą to uczynić również "klienci" Powiatowego Urzędu Pracy.

- To osoby, które w minionym roku pobierały u nas zasiłki dla bezrobotnych i dodatki aktywizacyjne - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego "pośredniaka".

- Jak co roku wydajemy blisko 3 tys. rozliczeń podatkowych PIT. Wysyłanie dokumentów pocztą to wysokie koszty. Chcemy uniknąć takiego działania, dlatego też proszę o osobiste odbieranie dokumentów.

Jak powiedział nam dyr. Batura, rozliczenia PIT można odbierać do 14 lutego w sali pośrednictwa pracy PUP w Szczecinku. Z kolei mieszkańcy Gminy Barwice mogą odebrać PIT-y w filii PUP w Barwicach - również w terminie do 14 lutego br.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: info wyborcza biz