PWiK nadal wysoko w branży

Miasto z Wizją / 24.04.2020 / Komentarze
Szczecineckie wodociągi po raz kolejny znalazły się w pierwszej dziesiątce firm wodociągowo- kanalizacyjnych w Polsce. To już czwarte takie wyróżnienie.

W bieżącym roku Spółka zajęła 10 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji. - Trzeba pamiętać, że usługi zaopatrzenia w wodę stanowią element tzw. infrastruktury krytycznej. Naszym zadaniem jest zapewnianie ciągłości i niezawodności świadczonych usług, nawet w tak trudnej sytuacji, jaką mamy obecnie. Zawsze staramy się robić wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo dostaw wody i odprowadzania ścieków, bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, naszych pracowników oraz środowiska. Tym bardziej ważne jest to, że ktoś te starania docenia- podkreśla Prezes Zarządu PWiK Szczecinek Andrzej Wdowiak i dodaje- Otrzymane w ostatnich latach wyróżnienia potwierdzają, że udaje nam się utrzymać wysoki poziom świadczonych usług.

W Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji, szczegółowej analizie poddane zostały kwestie techniczne oraz finansowe. Brano pod uwagę m.in. przychody ze sprzedaży, wysokość nakładów inwestycyjnych, wielkość posiadanej infrastruktury wodociągowo- kanalizacyjnej i jej awaryjność, poziom zatrudnienia i  podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników. Oprócz tego oceniano również dane "miękkie", czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości oraz pozyskiwanie funduszy unijnych.

Warto przypomnieć, że PWiK Szczecinek wprowadzało przez lata szereg innowacyjnych rozwiązań prowadzących do optymalizacji kosztów, jak m.in. zdalny odczyt wodomierzy. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem systemu GIS do zarządzania infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną.