Rabuś w szkole, oszuści w PUP i pijany pasażer - awanturnik

Miasto z Wizją / 22.06.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali na drogach regionu 3 nietrzeźwych kierujących.

- W Szczecinku do rutynowej kontroli patrol ruchu drogowego zatrzymał 30-latka kierującego Oplem Vectrą - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- Okazało się, że kierowca jest pijany. Dmuchnął w alkomat ponad 1,8 promila alkoholu. Jego pasażer również znajdował się "pod wpływem". W czasie czynności kontrolnych zaczął się awanturować i grozić policjantom, że zaraz odjedzie pojazdem. Został, więc zatrzymany do wytrzeźwienia, a kierowca po spisaniu zwolniony.

Kierujący osobową Toyotą stracił prawo jazdy na 3 miesiące za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 86 km/h.

- Policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej na trasie Szczecinek – Marcelin 22 - letniego kierującego osobowym pojazdem marki Toyota. Mieszkaniec powiatu koszalińskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h - mówi A. Matys.

- Mężczyzna zgodnie z przepisami został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, otrzymał 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścił się przedsiębiorca ze Szczecinka działając wspólnie i w porozumieniu z prezesem spółki z Sopotu.

O tym zdarzeniu polegającym na wyłudzeniu dotacji ze skarbu państwa w wys. 70 tys. zł pisaliśmy w artykule:

W ostatni weekend nieznany dotąd policji rabuś wypchnął okno wraz z szybą i dostał się do wnętrza jednej ze szczecineckich placówek oświatowych. Ze środka ukradł przechowywany w szkolnej sali laptop.