Rada Miasta na sesji

Miasto z Wizją / 25.05.2023 / Komentarze
Absolutorium dla burmistrza, zmiany w budżecie i pomoc powiatowi w zakupie mammografu dla szpitala

W środę, 31 maja na sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 20 punktów. Najważniejszą uchwałą będzie udzielenie burmistrzowie Danielowi Rakowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu AD 2022.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni przyjmą raport o stanie miasta 2022, udziela burmistrzowi votum zaufania, podejmą uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu za 2022 rok oraz udzielenia Burmistrzowi Miasta Szczecinek absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok.

W dalszej części obrad podejmą uchwały w sprawie:

* dokonania zmian w budżecie Miasta Szczecinek na 2023 rok

* zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Szczecinek na lata 2023-2035

* udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Szczecineckiemu na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Dofinansowanie zakupu mammografu dla szpitala w Szczecinku"

* zbycia nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek

* nabycia przez Miasto Szczecinek prawa własności nieruchomości

* ustalenia zasad i trybu sprzedaży lokali mieszkalnych oddanych w najem stanowiących własność miasta oraz udzielania bonifikat

* określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie miasta

* przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Cieślaka”
Informacja Przewodniczącej Rady Miasta, informacje Przewodniczących Komisji o działalności Komisji nie objętej tematyką sesji, informacja z działalności Burmistrza Miasta, pytania radnych w sprawach bieżących kierowane do Burmistrza oraz wnioski i oświadczenia radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 8.