Rada Miasta na sesji

Miasto z Wizją / 15.02.2024 / Komentarze
Nowy przystanek autobusowy, kredyt i Korpus Wsparcia Seniorów

W czwartek, 15 lutego na pierwszej w tym roku sesji zebrała się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 23 punkty.

Radni po załatwieniu spraw regulaminowych podjęli uchwałę w sprawie zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2024-2036.

W dalszej części obrad radni podjęli decyzje m.in. w sprawach:

* zaciągnięcia długoterminowego kredytu.

* udzielenia pomocy finansowej Gminie Barwice z przeznaczeniem na dofinansowanie Ochotniczej Straży Pożarnej.

* wydzierżawienia nieruchomości stanowiącej własność Miasta Szczecinek.

* przyjęcia Programu Osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2024.

* gminnego programu przeciwdziałania przemocy domowej i ochrony osób doznających przemocy domowej na lata 2024-2030.

* powalania Zespołu Opiniującego kandydatów na ławników do sądów na kadencję 2024-2027.

* utworzenia Powiatowo-Gminnego Związku Samorządów oraz przyjęcia jego statutu.

* ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Szczecinek.

* określenia przystanków komunikacyjnych KM.

Informacja przewodniczącej Rady Miasta oraz przewodniczących komisji, informacja z działalności burmistrza, pytania radnych w sprawach bieżących kierowane do burmistrza oraz wnioski i oświadczenia radnych zakończyły obrady.