Rada Miasta po wakacjach wróciła do pracy

Miasto z Wizją / 19.09.2024 / Komentarze
Zmiany w budżecie, plany miejscowe i start planetarium

Dziś (czwartek, 17 września) po wakacyjnej przerwie do pracy powrócili radni Rady Miasta - o godz. 9 rozpoczęła się kolejna sesja miejskiego parlamentu. W porządku obrad zapisano 25 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli uchwały m.in. w sprawie:

* zbycia nieruchomości stanowiących własność miasta;

* określenia zasad wypłacania diet radnym Rady Miasta oraz zwrotu kosztów podróży służbowych;

* przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Armii Krajowej-2”;

* zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Kilińskiego”;

* przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Planetarium” ;

* rozpatrzenia skargi na dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury /odrzucona/

* rozpatrzenia skargi na działania Burmistrza Miasta Szczecinek /odrzucona/

* zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta do roku 2036.

Informacja Przewodniczącej Rady Miasta, informacje przewodniczących komisji o działalności komisji nie objętej tematyką sesji, informacja z działalności burmistrza, pytania radnych w sprawach bieżących kierowane do burmistrza oraz wnioski i oświadczenia radnych zakończyły obrady.