Radna Renata Rak na spotkaniu z wyborcami

Miasto z Wizją / 28.04.2017 / Komentarze
Rok w ratuszu, bieżące problemy mieszkańców i wielki piknik osiedlowy

Jeżeli ktoś twierdzi, że mieszkańcy Szczecinka nie są zainteresowani swoją wspólnotą mieszkaniową, ulicą, przy której mieszkają czy osiedlem, na którym przyszło im żyć nad Trzesieckiem, to w oczywisty sposób mija się z prawdą.

Mogliśmy się o tym przekonać będąc na spotkaniu radnej Rady Miasta Szczecinka Renaty Rak. Na spotkanie z radną, reprezentującą w ratuszowej sali obrad ugrupowanie "Łączy nas Miasto" przyszli mieszkańcy trzech osiedli: Trzesieka, Generalskie i Zachód.

Radną wspomogli niejako swoją obecnością komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys, który na bieżąco odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące m.in. stanu bezpieczeństwa w mieście oraz przewodniczący Rady Osiedla Zachód Piotr Przybyłka.

Radna powiedziała mieszkańcom, czym zajmowała się przez rok zasiadania w Radzie Miasta.

- Problemów nie brakowało - mówiła. - Podejmowałam m.in. interwencję w sprawie zmiany rozkładu jazdy autobusów Komunikacji Miejskiej kursujących do Trzesieki. Chodziło o to, by uruchomić nieco późniejsze poranne kursy. Po to, by dzieci i młodzież, które zaczynają lekcje w Szkole Podstawowej nr 7 i w szkołach ponadpodstawowych później niż o godz. 8, nie musiały czekać na rozpoczęcie zajęć. Wspólnie z prezesem KM Tomaszem Merkiem z powodzeniem dopasowaliśmy rozkłady jazdy autobusów.

Radna mówiła też o założeniach nowej ustawy śmieciowej, która wymusza lokalizowanie m.in. w półpodziemnych gniazdach na odpady komunalne kolejnego zbiornika - w kolorze brązowych - na odpady zielone.

- Bardzo dobrze współpracuje mi się ze Szczecinecką Spółdzielnią Mieszkaniową - zaznaczyła R. Rak, odnosząc się do kolejnych małych, ale niezwykle potrzebnych mieszkańcom osiedla Zachód, inwestycji. Dzięki temu mogłam spełnić prośbę mieszkańców bloków przy ul. Połczyńska 2 i 4. Chodziło o utwardzenie ścieżki. Podobnych, drobnych, ale niezwykle ważnych problemów dla mieszkańców naszych trzech osiedli jest dużo więcej. Będziemy rozwiązywać je na bieżąco, zapewniam, z powodzeniem.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi problemami. Podnosili m.in. problem barbarzyńskiego - ich zdaniem - "skracania" drzew na osiedlu Zachód.

- Te drzewa umrą, wykonano na nich wyrok śmierci - przekonywała jedna z uczestniczek spotkania.

Mowa była też o nasadzeniach krzewów, przypadkach wandalizmu i niszczenia mienia, a także zwykłego bałaganiarstwa.

- Jakby koszy na śmieci było za mało - denerwowała się mieszkanka osiedla Zachód.

Podnoszono też problem braku oświetlenia alei prowadzącej od sklepu "Żabka" do kościoła pw. św. Rozalii oraz mówiono również o wielu innych problemach dotyczących mieszkańców trzech szczecineckich osiedli mieszkaniowych.

Jeden z uczestników spotkania, w indywidualnej rozmowie z radną, podniósł problem dziurawej ul. Kościuszki w sąsiedztwie jeziora Trzesiecko (na polaczeniu z ul. Trzesiecką - dop. red.).

- Tam prędzej czy później dojdzie do tragedii - przekonywał.  - W asfalcie dziura na dziurze, te dziury są coraz bardzie "okazałe". Kierowcy by je ominąć jeżdżą środkiem jezdni. Ostatnio, o mały włos zderzyłbym się czołowo z dostawczakiem.  Pani radna, proszę w tej kwestii interweniować u zarządcy drogi (Powiatowy Zarząd Dróg - dop. red.).

Na zakończenie spotkania radna zaprosiła mieszkańców na piknik osiedlowy. Wspólna zabawa organizowana przez trzy Rady Osiedli: Trzesieka, Zachód i Koszalińska - Kołobrzeska odbędzie się w sobotę 13 maja na placu koncertowym przy osiedlu Zachód, w godz. od 14 do 18.

- W programie m.in. mecz piłki nożnej, wielki plac zabaw dla dzieci, fotobudka, konkurs wypieków z nagrodami, kiełbaski z grilla, losowanie cennych nagród oraz wiele innych atrakcji - mówiła Renata Rak.

Relację ze spotkania radnej "Łączy nas Miasto" przygotowywała też Telewizja "Zachód". Materiał zostanie wyemitowany w piątkowym (28.04) programie informacyjnym szczecineckiej kablówki.