Radni spotkają się ostatni raz

Miasto z Wizją / 10.11.2018 / Komentarze
Nadzwyczajnie w ratuszu. Zmiany w budżecie miasta oraz statutów szczecineckich osiedli mieszkaniowych

W piątek 16 listopada upłynie kadencja obecnej - wybranej w wyborach samorządowych 2014 roku - Rady Miasta. Nowo wybrani 21 października br. radni zaczną obradować po złożeniu ślubowania na pierwszej w nowej kadencji (2018-2023) sesji. Ta odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Póki co "stara" Rada Miasta jest jeszcze przy władzy i może podejmować wiążące decyzje dla funkcjonowania Szczecinka. Stąd ostatnia w tej kadencji sesja nadzwyczajna. Obrady będą miały miejsce w środę 14 listopada.

Radni "zmierzą" się z 17 punktami. Po rozpoczęciu sesji dokonają zmian w tegorocznym budżecie miasta i w wieloletnie prognozie finansowej na lata 2018-2025.

W dalszej części obrad rada podejmie decyzje o zmianie statutu szczecineckich osiedli mieszkaniowych: Zachód I, Zachód II, Koszalińska - Kołobrzeska, Mierosławskiego - Wiatraczna, Wodociągowa - Rzeczna, Słowiańska - Łódzka, Kopernika - Winniczna, Centrum, Mickiewicza - Chełmińska, Szczecińska - Gdańska, Pilska - Raciborki oraz Trzesieka.

Na koniec nadzwyczajnego posiedzenia radni zapoznają się z informacją Burmistrza Szczecinka w sprawie podmiotów, w których jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna, zobowiązanych do przyjęcia skazanych w celu wykonywania w/w prac w 2019 roku.

Początek obrad o godz. 8.