Radni zdecydują o nowej sieci szkół ponadpodstawowych

Miasto z Wizją / 03.06.2019 / Komentarze
Wiadomo już, w jakich placówkach uczniowie rozpoczną naukę od 1 września

Na najbliższej sesji Rady Powiatu radni zajmą się m.in. kwestia ustalenia planu sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych, która będzie obowiązywała od 1 września. Ma to związek z reformą oświaty, w wyniku której szkoły gimnazjalne zostały wygaszone. Ponadto po wakacjach w szkołach średnich naukę rozpoczną jednocześnie dwa roczniki nowych uczniów.

W myśl uchwały na terenie powiatu szczecineckiego funkcjonować ma siedem czteroletnich liceów ogólnokształcących. Będą one prowadzone w: I LO im. ks. Elżbiety, II LO w ZS nr 1 im. KEN, I LO dla Dorosłych w ZS nr 2 im. ks. Warcisława IV, II LO dla Dorosłych w ZST, V LO w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica, II LO w ZS nr 7 w Białym Borze oraz LO dla Dorosłych również w ZS nr 7 w Białym Borze.

Od nowego roku szkolnego na terenie powiatu działać będą także pięcioletnie technika: Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN, TZ nr 2 w ZS nr 2 im. ks. Warcisława IV, TZ nr 4 w ZST, TZ nr 5 w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica oraz TZ w ZS nr 7 w Białym Borze.

Kształcić uczniów będą także branżowe szkoły I stopnia: Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w ZST, Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w ZS nr 2 im. ks. Warcisława IV,  Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica oraz Branżowa Szkoła I stopnia w ZS nr 7 w Białym Borze.

Działać będą także cztery szkoły policealne: Szkoła Policealna nr 1 w ZS nr 1 im. KEN, Szkoła Policealna nr 2 w ZS nr 2 im. ks. Warcisława IV, Szkoła Policealna nr 4 w ZST oraz Szkoła Policealna nr 5 w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica.

Na terenie powiatu funkcjonować będą również placówki prowadzone przez inne organy. Będą to dwa czteroletnie licea ogólnokształcące: I LO im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze i LO im. Bohaterów Oflagu II w Bornem Sulinowie.

Dodajmy, że projekt uchwały dotyczący ustalenia wspomnianej nowej sieci publicznych szkół ponadpodstawowych został pozytywnie zaopiniowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Tekst: Marzena Góra